Barion Pixel

Ismered a gyereked online személyiségét?

Nagyon gyors a változás, mind benne, mind a “kis” világában. Nem is biztos, hogy lekövethető, de azért hallani itt-ott rémhíreket fiatalokról akik eltévedtek ebben a rengetegben.

Hogy hívják a gyereked? Úgy értem a barátai, esetleg osztálytársai vagy a tanárai? Más családtagjai vagy távolabbi kapcsolatok? Az ismerősei. Ki az, aki legközelebb áll hozzá, mármint abból az 1500 emberből, akivel egy térben mozog? Hol szoktak találkozni? Hogy néz ki az együtt töltött idő? Mi alapján választotta ki azokat, akikkel megosztja az életét? Te rálátsz a mindennapi az aktivitására? 

 

Melyik a kedvenc sorozata és miért? Milyen zenéket hallgat? Milyen szinten tart abban a számítógépes játékban amit imád? Melyik a kedvenc karaktere? Melyik appot használja a legtöbbet? Mi történik amikor tátog a kamerába? Miért fontos számára hogy ennyi adatforgalom legyen a telefonján? 

Ki a példaképe? Kinek a mozdulatait követi? Mik számára a legfontosabb dolgok? Mi akar lenni, ha felnő? Hogyan kapcsolódik a jövőjéhez? Mi teszi boldoggá? Mitől lesz szomorú? Mi okoz számára meglepetést és mi egyáltalán nem? Mi motiválja az életben?

 

Tudod ezekre a választ? Ne érts félre, nem arra akarok kilyukadni, hogy ha ezeket nem tudod róla, akkor rossz szülő vagy. Egész egyszerűen kérdezted már tőle, hogy mit ad neki az online világ? Ott tölti élete nagy részét. Mi az ami számára fontos ott? Meghívott Téged ebbe a világba, vagy Te hívtad meg őt? 

Nagyon gyors a változás, mind benne, mind a “kis” világában. Nem is biztos, hogy lekövethető, de azért hallani itt-ott rémhíreket fiatalokról akik eltévedtek ebben a rengetegben. Biztos vagyok benne, hogy minden szülő szeretné megóvni gyermekét a veszélyektől, de hogy lehet úgy óvatos valaki, ha nem ismeri a veszélyforrást? Ami pedig a legijesztőbb az egészben, hogy semmi sem az, aminek látszik.

Mi baj lehet pár videó megnézéséből, vagy pár önmagáról készített fotóból vagy a kép alatti szóváltásokból? Csak ismerkedik a világgal. Végülis a barátai is fenn vannak, sőt a tanárai is. A leckét is itt osztják meg. Teljesen hasznos. Megkönnyíti az életet. Sőt legalább tudod hol van. Távolról jobban tudsz vigyázni rá a külső veszélyekkel szemben. GPS-el látod merre jár és rá tudsz írni, hogy kerülje el azt a pár utcát, mert ismered a környéket és nem szívesen engednéd, hogy elkóboroljon ott. De mi lesz a belülről jövő veszélyekkel? Abban a világban ki navigálja? Ott ki védi meg? Az ott töltött időből ítélve valószínű járni fog olyan környéken, ahol nem sok jóra számíthat. 

Mit is mondtál, hogy hívják a gyereket? Úgy értem nem Te, hanem mások…

Jonatán

Jonatán

Hozzászólnál? Itt az alkalom!
Share on facebook

hallgass minket.

Elindult a REVISE podcast csatornája.

Beszélgetések a digitális kor kihívásairól, a generációk tükrében.

Kéthetente új résszel jelentkezünk! Addig is, hallgasd meg legutóbbi adásunk. Kattints a fenti ikonok egyikére!

legújabb bejegyzések.

Flexing – értékem mások szemében

Az utóbbi időben elég sokat foglalkoztam a befektetésekkel, úgy mint ingatlan, kötvény vagy részvény. Természetesen akarva-akaratlanul is szembe jött velem a kriptovaluták világa. Kicsit beleástam magam, majd úgy döntöttem, vásárolok valamennyit és meglátjuk mi lesz. Így találkoztam az NFT-k birodalmával, a metaverzum kifejezéssel és még sorolhatnám.

Olvass tovább »

csatlakozz közösségünkhöz.