Dopaminböjt
Kezdjük az elején: a böjt alatt nem a dopamintól tartjuk távol magunkat, hanem a stimulusoktól, de attól még jól hangzik a hangzatos név.
A Dopaminböjt 2.0-val dr. Cameron Sepah, a UCSF tanára debütált, aki a kezdeményezésről azt írta, hogy dopaminböjt egy olyan eszköz, amivel a mindennapi függőségeink ellen küzdhetünk, legyen az képernyő-, étel-, adrenalin- vagy éppen szexfüggőség. Persze a Szilícium-völgy lakói közt leginkább a képernyőmegvonás okozta a legnagyobb kihívást!
A böjtnek sok formája van, de ebben az esetben az a cél, hogy olyan közeget teremtsünk magunk körül, ami annyira ingerszegény, hogy ebben a térben semmi olyan behatás ne érjen minket, ami stimulálja a dopamin termelődését.

Ebben a beszélgetésben annak jártunk utána, vajon kinek és milyen viselkedési függőségek esetében lehet hatékony ez a fajta böjt. Egy divathullám, vagy a mentális egészségünk zálogát találták meg a pszichológusok?
Tarts velünk és vesd bele magad a dopaminböjt rejtelmeibe!
Hallgasd meg az adást további nyolc különböző lejátszó egyikével, ami neked a legkedvesebb. Extra tartalmakért pedig csatlakozz podcastünk facebook csoportjához. Ajánlj minket másoknak is!